0RQB-C5U54LG
Bel Power Solutions
Producto No:
0RQB-C5U54LG
Paquete:
Quarter Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 54V 162W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 54V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.59" H (58.4mm x 36.8mm x 15.0mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active Low
Series 0RQB-C5U54x
Power (Watts) 162 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 89%