0RQB-C5W54LG
Bel Fuse Inc.
Producto No:
0RQB-C5W54LG
Descripción:
DC DC CONVERTER 54V 162W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 154V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 3A
Voltage - Input (Min) 43V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 91%
Mfr Bel Fuse Inc.
Features Baseplate, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 95°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 54V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.45" L x 1.45" W x 0.59" H (62.2mm x 36.8mm x 15.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series 0RQB-C5W54L (162W)
Power (Watts) 162 W