TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Producto No:
2-1462052-0
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
RELAY RF SPDT 2A 12V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$32.9175
$32.9175
10
$31.2721
$312.721
25
$29.62556
$740.639
50
$27.97978
$1398.989
100
$26.334
$2633.4
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Coil Power | 140mW |
| Switching Voltage | 250VAC, 220VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 2 A |
| Termination Style | Gull Wing |
| Coil Current | 11.7 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Coil Resistance | 1.03 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Series | HF6, AXICOM |
| Operate Time | 5 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver (Ag), Gold (Au) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Base Product Number | 1462052 |