Hogar / Headers, Male Pins / 20021121-00044C4LF
minImg
20021121-00044C4LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
20021121-00044C4LF
Descripción:
CONN HEADER SMD 44POS 1.27MM
Guía del usuario
Insulation Height -
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Style Board to Board
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating 0.120" (3.05mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 44
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Contact Shape Square
Series Minitek127® 1.27mm
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)