Hogar / Headers, Male Pins / 20021621-00060T1LF
minImg
20021621-00060T1LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
20021621-00060T1LF
Descripción:
CONN HEADER SMD 60POS 1.27MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.327" (8.30mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 125VAC
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 1A per Contact
Features Keying Slot
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 60
Series Minitek127® 20021621
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)