Hogar / Toggle Switches / 200AWMSP3T2A1M6RE
minImg
200AWMSP3T2A1M6RE
E-Switch
Producto No:
200AWMSP3T2A1M6RE
Fabricante:
E-Switch
Descripción:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
En stock : 7302
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread Unthreaded
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC)
Circuit SPDT
Actuator Length 6.10mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 200A
Voltage Rating - DC 20 V
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 20 V