200MDP1T4B7M1RE
E-Switch
Producto No:
200MDP1T4B7M1RE
Descripción:
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread 1/4-40
Ingress Protection -
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.35mm Dia
Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC)
Circuit DPDT
Actuator Length 11.68mm
Mounting Type Panel Mount
Series 200
Voltage Rating - DC 20 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 20 V