200MSP3T2B1M6RE
E-Switch
Producto No:
200MSP3T2B1M6RE
Fabricante:
E-Switch
Descripción:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread 10-48
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions Circular - 4.95mm Dia
Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC)
Circuit SPDT
Actuator Length 5.33mm
Mounting Type Panel Mount, Right Angle
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 200
Voltage Rating - DC 20 V
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 20 V