201UR253B
CTS Electrocomponents
Producto No:
201UR253B
Descripción:
TRIMMER 25K OHM 0.2W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.734" x 0.594" Face (18.64mm x 15.10mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Resistance 25 kOhms
Series 201
Power (Watts) 0.2W, 1/5W