201UR502B
CTS Electrocomponents
Producto No:
201UR502B
Descripción:
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.734" x 0.594" Face (18.64mm x 15.10mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Resistance 5 kOhms
Series 201
Power (Watts) 0.25W, 1/4W