20C14X51AM/I
Altech Corporation
Producto No:
20C14X51AM/I
Fabricante:
Altech Corporation
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 20A 690VAC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications -
Response Time Fast Blow
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 20A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.551" Dia x 2.008" L (14.00mm x 51.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 690 VAC