20IMX4-0505-8K
Bel Power Solutions
Producto No:
20IMX4-0505-8K
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-5V 4W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.22" L x 0.79" W x 0.33" H (31.0mm x 20.0mm x 8.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 350mA, 350mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 8.4V
Series Melcher IMX4 (4W)
Power (Watts) 4 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 24-DIP Module, 13 Leads
Efficiency 81%