220CMQ030
SMC Diode Solutions
Producto No:
220CMQ030
Paquete:
PRM4 (Isolated)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 30V 110A PRM4
En stock : 18
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PRM4 (Isolated)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 mA @ 30 V
Series -
Package / Case PRM4
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 480 mV @ 110 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 110A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C