225HSM050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225HSM050M
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 22 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 75.357Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series HSM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 27.5 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF