225NPS035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225NPS035M
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.4 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 105.5Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series NPS
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 12.6 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF