225TTA350M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
225TTA350M
Descripción:
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V AXIAL
En stock : 2185
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 33 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150.715Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2.2 µF