226AXZ010M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226AXZ010M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 40 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15.07Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series AXZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 1.8 Ohms