226BPA025M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226BPA025M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 25V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 88 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15.072Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series BPA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 138.16 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF