226KXM063M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226KXM063M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
En stock : 275
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5357Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KXM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 250 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 1.06 Ohms