226KXM100M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226KXM100M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
En stock : 32000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 148 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5357Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series KXM
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 370 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 800 mOhms