226PUM010MCS
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226PUM010MCS
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PUM
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF