226PUM050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226PUM050M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 58 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.536Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 87 mA @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF