226TMA250M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226TMA250M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 250V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia x 1.024" L (13.00mm x 26.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 100 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15.071Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series TMA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 200 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF