226TMA450M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226TMA450M
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 450V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia x 1.575" L (16.00mm x 40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 130 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18.839Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series TMA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 260 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF