226UVG020MEW
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
226UVG020MEW
Descripción:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 72.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Ratings -
Series UVG
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.45 A @ 120 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF