227AXZ050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227AXZ050M
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.417" (10.60mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 335 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.055Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series AXZ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 670 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 180 mOhms