227BPA050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227BPA050M
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 50V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia x 1.220" L (12.50mm x 31.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 600 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.055Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series BPA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 894 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF