227CKE100MNU
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227CKE100MNU
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 390 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 603mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series CKE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 643.5 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF