227DCR2R3SNI
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227DCR2R3SNI
Descripción:
CAP 220F -20% +50% 2.3V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.929" (49.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 1kHz
Series DCR
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 F