227RZM025M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227RZM025M
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.206Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series RZM
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 750 mOhms