227RZM050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227RZM050M
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 904mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series RZM
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 540 mOhms