227SAK035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227SAK035M
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
En stock : 83
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 330 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.055Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SAK
Package / Case Radial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF