227SVH025MFE
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227SVH025MFE
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.417" (10.60mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 240 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.21Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SVH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 360 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF