227TMA200M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227TMA200M
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 200V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia x 1.614" L (22.00mm x 41.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 510 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.507Ohm @ 120Hz
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 765 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF