227ULR016MEH
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227ULR016MEH
Descripción:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 16V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 155 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm
Ratings -
Series ULR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.1 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF