227XMPL002MG19
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
227XMPL002MG19
Descripción:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm
Ratings -
Series XMPL
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 3 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF