228CKR035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
228CKR035M
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
En stock : 4980
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.09 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120.6mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series CKR
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.926 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2200 µF