228KXM025MQV
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
228KXM025MQV
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.793 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 105.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.39 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 65 mOhms