228LBA200M2EH
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
228LBA200M2EH
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
En stock : 507
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 113.04mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LBA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 6.909 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2200 µF