Hogar / Tape / 2308-18MMX55M
minImg
2308-18MMX55M
3M
Producto No:
2308-18MMX55M
Fabricante:
3M
Descripción:
TAPE MASKING NATURAL 0.71"X 60YD
En stock : 48
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Usage Paint Masking
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Natural
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0053" (5.3 mils, 0.135mm)
Series 2308
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 250°F (121°C) - 30 minutes
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 0.71" (18.00mm)