Hogar / Tape / 2308-24MMX55M
minImg
2308-24MMX55M
3M
Producto No:
2308-24MMX55M
Descripción:
TAPE MASKING NAT 15/16"X 60YDS
Guía del usuario
Usage Paint Masking
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Natural
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0053" (5.3 mils, 0.135mm)
Series 2308
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 250°F (121°C) - 30 minutes
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 0.94" (24.00mm) 15/16"