24IMX70-12-0ITG
Bel Power Solutions
Producto No:
24IMX70-12-0ITG
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 84W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 95°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 33.6V
Voltage - Isolation 2.1 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.00" L x 2.50" W x 0.49" H (76.2mm x 63.5mm x 12.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 15V
Control Features Enable, Active High
Series Melcher IMX70 (70W)
Power (Watts) 84 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 19-DIP Module, 17 Leads
Efficiency 93%