Hogar / Tape / 2510-36MMX55M
minImg
2510-36MMX55M
3M
Producto No:
2510-36MMX55M
Fabricante:
3M
Descripción:
VARNISHED CBC 36MMX55M
Guía del usuario
Usage Insulating, Sealing, Splicing
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Yellow
Backing, Carrier Fabric
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm)
Series Scotch® 2510
Length 2.17" (55.11mm)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 220°F (104°C) Max
Shelf Life 60 Months
Package Bulk
Tape Type Cloth Tape
Width 1.42" (36.00mm)