Hogar / Tape / 2517-24MMX55M
minImg
2517-24MMX55M
3M
Producto No:
2517-24MMX55M
Fabricante:
3M
Descripción:
24MMX55M BULK
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 69.8°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Brown
Backing, Carrier Kraft Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0059" (5.9 mils, 0.150mm)
Series Scotch® 2517
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 300°F (149°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Splicing
Width 0.94" (24.00mm)