Hogar / Tape / 2525-100MMX55MM
minImg
2525-100MMX55MM
3M
Producto No:
2525-100MMX55MM
Fabricante:
3M
Descripción:
FLATBACK TAPE
Guía del usuario
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Thickness - Adhesive -
Color Orange
Backing, Carrier -
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0095" (9.5 mils, 0.241mm)
Series 2525
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start -
Mfr 3M
Temperature Range 300°F (149°C)
Shelf Life -
Package Bulk
Tape Type Splicing
Width 3.94" (100.00mm)