257DCN2R7SDP
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
257DCN2R7SDP
Descripción:
CAP 250F -20%, +50% 2.7V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 2.244" (57.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 13mOhm
Series DCN
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 250 F