276AXZ035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
276AXZ035M
Descripción:
CAP ALUM 27UF 20% 35V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 115 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.368Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 230 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 27 µF
Package Bulk
Impedance 440 mOhms