277KXM063M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
277KXM063M
Descripción:
CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 675 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 614mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.35 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 270 µF
Package Bulk
Impedance 112 mOhms