277ULR6R3MDY
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
277ULR6R3MDY
Descripción:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 6.3V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 185 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11mOhm
Ratings -
Series ULR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.7 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 270 µF