277UVR016MFBJ
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
277UVR016MFBJ
Descripción:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.484" (12.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 260 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 13mOhm
Ratings -
Series UVR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 5.2 A @ 120 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 270 µF